• What About Love

  • Flying Horse

  • Eureka

  • I Wanna Dance With Somebody

  • Avatar: The Way of Water

  • She Said

  • White Bird: A Wonder Story

  • Hayat

  • Tár

  • Ponniyin Selvan: Part One

  • Beast

  • Laal Singh Chaddha

  • Thirteen Lives

  • Kira & El Gin

  • Dashcam

  • ×××HOLiC

  • Downton Abbey: A New Era

  • K.G.F: Chapter 2

  • Fruits Basket -prelude-

  • Dog

  • Gangubai Kathiawadi

  • Tall Girl 2

  • Peter von Kant

  • Against the Ice

  • Snipers

  • Pam & Tommy

  • Kingmaker

  • Blood

  • Piggy

  • Every Day In Kaimukī

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

  • Alice

  • Cha Cha Real Smooth

  • Hatching

  • Dr. Frankenstein

  • Summering

  • Nanny

  • Dual

  • Sharp Stick

  • Klondike

  • Call Jane

  • Breaking

  • Watcher

  • Master

  • Redeeming Love

  • Mars One

  • A Love Song

  • The House

  • Púrpura

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★

  • The King's Daughter

  • The Tourist

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Hilda and the Mountain King

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

  • O Night Divine

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • West Side Story

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½