Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Read prior review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
10
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
05
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
25
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
18
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
05
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
Edit this entry  
03
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
31
Signs

Signs

2002
×
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
22
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Paprika

Paprika

2006
×
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry