Sort by
  • Argylle

  • Wonka

  • Saw X

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★★

  • Elemental

  • Monster

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

  • BlackBerry

    ★★★★★

  • Violent Night

  • Smile

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • No Exit

  • Studio 666

  • The Batman

  • Kimi

  • Marry Me

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Watcher

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Encanto

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Boogie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Cursed

  • Class Action Park

  • The Lovebirds

  • Scoob!

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Black Christmas

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Rattlesnake

    ½

  • The Addams Family

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Seberg

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★★★

  • Spiral

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Perfect Date