• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • VFW

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Twisted Pair

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★