• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • Loki

    ½

  • Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Out

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Rhubarb

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars Collection

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★½

  • Little Women

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Noelle

    ★★½

  • Lady and the Tramp

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • The Imagineering Story

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Float

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★