• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • True Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Injustice

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Aftermath

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Two

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Get the Grift

    ★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

  • Get the Goat

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Canibalya

    ★★★★★