• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Sergio

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Greatest Events of World War II in Colour

  • Last Christmas

    ★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Instinct

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Fidelity

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Polar

    ★★★