Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
7500

7500

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witches

The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time in Rio

Once Upon a Time in Rio

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apartment 1303 3D

Apartment 1303 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry