Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lula, the Son of Brazil

Lula, the Son of Brazil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazilian Western

Brazilian Western

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Brazil 2002: The Real Story

Brazil 2002: The Real Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Limit

No Limit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry