• The Good, The Bart, and The Loki

    ★★★★

  • Loki

  • Awake

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Ripper

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★½

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★★

  • Eli

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

  • Murder Mystery

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

  • The Act

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Wounds

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Time Freak

    ½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Nun

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Bodyguard

    ★★★★

  • Slender Man

  • The Meg

    ★★

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • Our House

  • Extinction

  • How It Ends

  • Flavors of Youth

    ★★★★½

  • The First Purge

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★