Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Babel

Babel

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Help! I'm a Fish

Help! I'm a Fish

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog: The Movie

Sonic the Hedgehog: The Movie

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry