RSS feed for Emily

Emily has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Before You Know It

Before You Know It

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ladies They Talk About

Ladies They Talk About

1933
×
★★★★
Edit this entry