Emily has logged 22 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★★
Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Witches

The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Don't Make Waves

Don't Make Waves

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love on the Run

Love on the Run

1936
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
02
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Edit this entry