Emily has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Bed of Roses

Bed of Roses

1933
×
★★★
Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Colette

Colette

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Very Thought of You

The Very Thought of You

1944
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
15
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
It Should Happen to You

It Should Happen to You

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Marrying Kind

The Marrying Kind

1952
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fury

Fury

1936
×
★★★½
Edit this entry  
09
Willard

Willard

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Great Lie

The Great Lie

1941
×
★★★½
Edit this entry  
04
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Hearts of the West

Hearts of the West

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Back Street

Back Street

1961
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry