Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
PHONIES

PHONIES

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
22
Nian

Nian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
10
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
25
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
11
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★½
Edit this entry  
07
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Modern Coed

A Modern Coed

1966
×
★★★
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Marseille

Marseille

1935
×
★★★★
Edit this entry  
02
Footprints

Footprints

1961
×
★★★½
Edit this entry  
01
Report from Millbrook

Report from Millbrook

1966
×
★★★½
Edit this entry  
31
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1951
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spring Fever

Spring Fever

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Popeye and the Pirates

Popeye and the Pirates

1947
×
★★★
Edit this entry  
30
The Island Fling

The Island Fling

1946
×
★½
Edit this entry  
30
Service with a Guile

Service with a Guile

1946
×
★★★
Edit this entry  
30
Grýla

Grýla

2016
×
★★
Edit this entry  
30
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Party Central

Party Central

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Alien Tampon

Alien Tampon

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
★★½
Edit this entry