Nikolas has logged 27 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Emmanuelle

Emmanuelle

1974
×
★★½
Edit this entry  
09
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry