vinylchic3 has logged 79 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life-Size 2: A Christmas Eve

Life-Size 2: A Christmas Eve

2018
×
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pete Davidson: SMD

Pete Davidson: SMD

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demetri Martin. Person.

Demetri Martin. Person.

2007
×
Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Edit this entry  
13
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rejected

Rejected

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
12
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Honeymoon Stand-Up Special

The Honeymoon Stand-Up Special

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry