vinylchic3 has logged 23 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 56 Year Old Boy

The 56 Year Old Boy

2014
×
Edit this entry  
21
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry