Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Predatory Lender

Predatory Lender

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
30
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trauma

Trauma

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read prior review Edit this entry  
08
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Necropolis

Necropolis

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Down and Out in America

Down and Out in America

1986
×
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
When Women Kill

When Women Kill

1983
×
Edit this entry  
29
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
Edit this entry  
13
Kidz Klub!

Kidz Klub!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
05
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
Edit this entry  
04
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Edit this entry  
03
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maggie Shayne's Embrace the Twilight

Maggie Shayne's Embrace the Twilight

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fangs

Fangs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry