• John Wick: Chapter 4

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Halston

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★

  • The Rental

    ½

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Veneno

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Yes-People

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Genius Loci

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag