Sort by

lauren has logged 53 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry