• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Siamese Bond

    ★★★★

  • Los primos esperan

  • La escuela del bosque

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Shithouse

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Sophie Jones

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Human Voice

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Frogs

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • A Common Crime

    ★★★★

  • Isabella

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★★

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

  • One in a Thousand

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Night on Earth: Shot in the Dark

  • Night on Earth

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Mind, Explained

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Good Intentions

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal