RSS feed for ViolinsByNight
  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Polar

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½