RSS feed for pham
  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★

  • 6 Underground

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Undercover with the Clerics: Iraq's Secret Sex Trade

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Celeste Barber: Challenge Accepted

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Once Upon a Deadpool

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Running for Grace

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½