RSS feed for pham
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Galore

Galore

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Client

The Client

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Newlywed and Dead

Newlywed and Dead

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Coach

Killer Coach

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Undercover with the Clerics: Iraq's Secret Sex Trade

Undercover with the Clerics: Iraq's Secret Sex Trade

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry