RSS feed for pham
  • Good Will Hunting

  • Titanic

  • Air Force One

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Romeo + Juliet

    ★★★★½

  • Matilda

  • Executive Decision

    ★★★★

  • Toy Story

  • Clueless

    ★★★★★

  • Ri¢hie Ri¢h

  • Interview with the Vampire

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • The Client

    ★★★★

  • The Next Karate Kid

  • Forrest Gump

  • Mrs. Doubtfire

  • The Secret Garden

  • Strictly Ballroom

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★★

  • Home Alone

  • The Little Mermaid

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Last Crusade

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★½

  • Heathers

    ★★★★★

  • Die Hard

  • Coming to America

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Hairspray

  • Beverly Hills Cop II

    ★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • The Karate Kid Part II

    ★★½

  • The Breakfast Club

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

  • Footloose

  • Beverly Hills Cop

  • Return of the Jedi

  • Raiders of the Lost Ark

  • The Empire Strikes Back

  • Star Wars

  • Picnic at Hanging Rock

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

  • The Sound of Music

  • Breathless

    ★★★½

  • Rebel Without a Cause

    ★★★★

  • Rashomon

    ★★★½

  • The Wizard of Oz