• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • My Sweet Lord

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Norm of the North: King Sized Adventure

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½