Sort by
  • Scream VI

    ★★★★★

  • Mutt

    ★★★★½

  • A Little Prayer

    ★½

  • Shortcomings

    ★★½

  • The Starling Girl

    ★★★★½

  • Divinity

    ★★★½

  • Cat Person

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Bad Behaviour

    ★½

  • Fair Play

    ★★★★★

  • Magazine Dreams

    ★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★

  • Run Rabbit Run

    ★★

  • Dog Gone

    ★½

  • The Pale Blue Eye

    ★½

  • The Apology

    ★★

  • Adult Swim Yule Log

    ★★★

  • Bed Rest

    ★★½

  • The Mean One

    ½

  • M3GAN

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★½

  • The Murmuring

    ★★★★½

  • The Viewing

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ½

  • Pickman's Model

    ★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Black Adam

  • Halloween Ends

    ★★★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★★

  • V/H/S/99

    ★★½

  • Sick

    ★★★

  • My Policeman

    ★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • The Invitation

    ½

  • Fall

    ★★

  • Beast

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ½

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • A Wounded Fawn

    ★★