RSS feed for Virginia

Virginia has logged 24 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry