RSS feed for Virginia

Virginia has logged 32 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry