RSS feed for Virginia

Virginia has logged 37 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barracuda

Barracuda

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry