RSS feed for Virginia

Virginia has logged 27 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Step

Step

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chasing Trane

Chasing Trane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fits

The Fits

2015
×
Edit this entry  
26
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tracks

Tracks

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry