RSS feed for Virginia

Virginia has logged 35 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry