RSS feed for Virginia

Virginia has logged 39 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Looper

Looper

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
True Lies

True Lies

1994
×
Read the review Edit this entry