RSS feed for Virginia

Virginia has logged 25 entries for films released in 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Samsara

Samsara

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
50/50

50/50

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Page One: Inside the New York Times

Page One: Inside the New York Times

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry