RSS feed for Virginia

Virginia has logged 20 entries for films released in 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Looper

Looper

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wish You Were Here

Wish You Were Here

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry