Sort by

sophia has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Scream

Scream

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
06
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Keith

Keith

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Teen Spirit

Teen Spirit

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry