• New Age Natural Selection

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Benedetta

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★

  • High-Rise Invasion

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Uncanny Valley

    ★★★★½

  • A Splendid Day For Time Travel

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • Vicious Fun

    ★★

  • Spontaneous

  • The Doorman

    ★★

  • Opera

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Slaxx

  • Host

    ★★★½

  • The Day of Destruction

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

    ★★

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • Modern Whore

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Selfie

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Present

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★