• DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Love & Gelato

    ½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Senior Year

    ½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Love Tactics

    ½

  • The Royal Treatment

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★½

  • Lulli

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Together

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • L.O.L. Surprise: The Movie

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Thunder Force

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Show

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★