Sort by

vishae has logged 27 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wu Yen

Wu Yen

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer Holiday

Summer Holiday

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry