Sort by

I.V. has logged 317 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
19
Hugo

Hugo

2011
×
Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
Edit this entry  
14
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
KoKo's Earth Control

KoKo's Earth Control

1928
×
Edit this entry  
11
Cartoon Factory

Cartoon Factory

1924
×
Edit this entry  
11
Bimbo's Initiation

Bimbo's Initiation

1931
×
★★★★
Edit this entry  
10
Plane Crazy

Plane Crazy

1928
×
Edit this entry  
10
The Worm Turns

The Worm Turns

1937
×
Edit this entry  
10
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
Edit this entry  
10
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Edit this entry  
10
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
Edit this entry  
10
Mickey's Trailer

Mickey's Trailer

1938
×
Edit this entry  
10
Mickey's Rival

Mickey's Rival

1936
×
Edit this entry  
10
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Déjeuner du Chat

Déjeuner du Chat

1895
×
★★★½
Edit this entry  
06
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
Edit this entry  
06
Humpty Dumpty

Humpty Dumpty

1935
×
Edit this entry  
06
Balloon Land

Balloon Land

1935
×
Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2020
×
Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
★★★
Edit this entry  
30
Mayor

Mayor

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Dangerous Curves

Dangerous Curves

1961
×
Edit this entry  
28
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
Edit this entry  
23
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Edit this entry  
21
The Follow

The Follow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Edit this entry  
17
Vanguard

Vanguard

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
★★½
Edit this entry  
17
The Golf Specialist

The Golf Specialist

1930
×
★★
Edit this entry  
17
The Barber Shop

The Barber Shop

1933
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Pharmacist

The Pharmacist

1933
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lore

Lore

2019
×
Edit this entry  
15
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
Edit this entry  
08
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
I-94

I-94

1974
×
★★★
Edit this entry  
06
Michigan Avenue

Michigan Avenue

1974
×
Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Edit this entry  
20
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
Edit this entry