Sort by

beck has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry