• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Jesus Music

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Q: Into the Storm

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★½

  • WandaVision

  • Tiger

    ★★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Hamilton

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Disney Family Singalong

  • Tom Segura: Ball Hog