Sort by

Scott has logged 168 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Pitch

First Pitch

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Respect

Respect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry