Sort by

Vita Eva has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Clockwise

Clockwise

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Juliet and Alfa Romeo

Juliet and Alfa Romeo

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bitch, A Derogatory Term for a Woman

Bitch, A Derogatory Term for a Woman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Read the review Edit this entry  
31
Matilda

Matilda

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Catfight

Catfight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Catfight

Catfight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
Edit this entry  
14
Assholes

Assholes

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
Edit this entry  
20
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Matilda

Matilda

1996
×
Read prior review Edit this entry  
07
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
Read the review Edit this entry  
31
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Wild Child

Wild Child

2008
×
Edit this entry  
15
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
Edit this entry  
11
The Guard

The Guard

2011
×
Edit this entry  
05
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry