Sort by

Vito has logged 816 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Edit this entry  
30
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
Stalingrad

Stalingrad

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
New Order

New Order

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Final Voyage

Final Voyage

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions: Super Big Mini Models

The Matrix Revolutions: Super Big Mini Models

2004
×
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded: Car Chase

The Matrix Reloaded: Car Chase

2004
×
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Making 'The Matrix'

Making 'The Matrix'

1999
×
Edit this entry  
20
The Matrix Revisited

The Matrix Revisited

2001
×
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The Batmobile

The Batmobile

2012
×
Edit this entry  
11
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Hike Alone in the Snow

Never Hike Alone in the Snow

2020
×
★★★
Edit this entry