Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batguano

Batguano

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Grande Família: O Filme

A Grande Família: O Filme

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superman vs. The Elite

Superman vs. The Elite

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Be Really Bad

How to Be Really Bad

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rock Estrela

Rock Estrela

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry