• 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • TFW No GF

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Dark Red

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Biters

  • Blocks

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Geographies of Kinship

  • Affurmative Action

  • Countdown

    ★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ne Zha

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Daddy

    ★★★

  • Jeremiah

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Things That Happen in the Bathroom

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • The Mangina Exit

  • Empty By Design

  • Seadrift

  • American Factory

  • Polaroid

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★

  • American Creed

  • Here There Be Monsters

  • Undercliffe

  • Texas Cotton

  • Fishbowl

  • Speaking in Tongues

  • Love Goes Through Your Mind

  • Antiquities

  • Jaddoland

  • Original Sin

  • Beyond the Night

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Care to Laugh

  • Jules of Light and Dark

  • Nobody Knows

  • Laboratory Conditions

  • Chinese Portrait

    ★★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • Holy Moses

  • Last Summer

  • Scumbag