bita has logged 112 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Edit this entry  
13
I Am Here

I Am Here

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Barfly

Barfly

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
The King Is Alive

The King Is Alive

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Mifune

Mifune

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Pombo Loves You

Pombo Loves You

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dirt

Dirt

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Pioneer

Pioneer

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Riot

Riot

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Skunk

Skunk

2014
×
Edit this entry  
30
Human

Human

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Desert Dancer

Desert Dancer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★½
Edit this entry  
13
Skunk

Skunk

2014
×
Edit this entry  
11
The Celebration

The Celebration

1998
×
Edit this entry  
06
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hiraeth

Hiraeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Edit this entry  
14
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
17
One Day

One Day

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
King Harishchandra

King Harishchandra

1913
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry