vi has logged 104 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Equals

Equals

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
½
Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Tallulah

Tallulah

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Lion

Lion

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Just Cause

Just Cause

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry